Na górę
X

Historia Tretorn

{{page_title}}

Historia marki TRETORN

1891: Helsingborgs Gummifabriks AB

1891 helsingborgs gummifabriks ab

Początki marki Tretorn sięgają roku 1891 kiedy to powstała fabryka gumy założona przez Johana Dunkera w Helsingborgu w Szwecji. Tym samym tworząc jeden z najtrwalszych sukcesów przemysłowych w czasach końca rewolucji przemysłowej.  Od początku istnienia Tretorn produkuje zróżnicowane wyroby z gumy od opon poprzez obuwie do piłeczek tenisowych.

Bogate dziedzictwo Tretorn jest bardzo ważne i stanowi o tym czym marka Tretorn jest obecnie. Od pierwszych dni jako producent opon do swoich dni chwały jako producent buta dla zapalonych tenisistów i producent kaloszy, firma zapewnia autentyczną jakość dla wszystkiego, co określa Tretorn.

Już w roku 1904 Treton produkował rocznie około miliona par butów gumowych.

W pierwszej połowie XX wieku, Tretorn podbił rynek sprzedając gumowe buty milionom Europejczyków oraz tworząc pierwsze buty do tenisa z gumową podeszwą.
W latach 30 tych, Tretorn z powodzeniem produkował pełną gamę gumowych butów oraz tenisówki z gumową podeszwą, które z czasem stały się klasyką i wzorem dla butów sportowych produkowanych dzisiaj.
W 1954 roku, Tretorn opatentował pierwszą na świecie bezciśnieniową piłeczkę tenisową.
W 1972 roku, Tretorn wprowadził na rynek rewolucyjny but turystyczny: „SAREK”.

1960s the tretorn nylite bjorn borg

Tretorn jako marka zaistniał w sercach wielu ludzi w czasach gdy Biern Borg w butach Tretorn podbijał korty całego świata. Tretorn narodził się na nowo w czasach, gdy gwiazdy tenisowe stały się tak popularne jak gwiazdy rockowe.

W XX wieku Tretorn opatentował i rozwinął wiele wyrobów wykonanych z gumy, w tym pierwszą na świecie bezciśnieniową piłkę tenisową oraz stworzył prawdopodobnie najbardziej rozpoznawalne buty tenisowe świata –Nylite. Autorem wszystkich innowacji, które na przestrzeni lat były wprowadzane do produkcji piłeczek tenisowych jest właśnie firma Tretorn.
Tretorn jest jednym z liderów wśród producentów obuwia z gumy, a także jest trzecim największym producentem piłeczek do tenisa w Europie.

1998 Tretorn Tennis Launches Micro X Tech

Obecnym właścicielem Tretorna jest amerykański koncern ABG Group, który skupia wiodące marki sportowe i outdoorowe, co pozytywnie wpływa na wizerunek marki.
Od 2005 roku marka Tretorn jest obecna na polskim rynku. Na początku zdobyła uznanie pośród klientów branży myśliwskiej i żeglarskiej.

Today Henry Dunkers Legacy

Od 2010 roku sieć sprzedaży Tretorn w Polsce aktywnie się powiększa, pojawiając się ze swoją ofertą w takich sklepach GoSport, Bata, Puma, Zebra, Brakuda, APIA, SzuzSzop, SMYK i w wielu innych. Z roku na rok rośnie szeroka gama naszych odbiorców, którzy cenią sobie komfort i wygodę oraz niepowtarzalny szwedzki styl.

[wvc_admin_helper_text comment="This row is used to display the divider (row settings > divider bottom)"]

[wolf_instagram_gallery count="20" button="true|false" button_text="Instagram"]